Mobile menu
Hajduku tri pobjednička pehara na turnirima u Umagu i Makarskoj

21/4/2024 - 19:45 sati
Akademija

Mlađe selekcije Akademije HNK Hajduk Luka Kaliterna s dva domaća turnira donose  tri pobjednička pehara.

Mlađi pioniri II (U-12) osvajači su turnira Makarska kup 2024. Igrači pod vodstvom trenera Roka Španjića su nakon osvojenog prvog mjesta u skupini A, do finala došli pobjedama nad  Istrom 1961 (1:0) i makarskim Zmajem (6:0). U finalu su Bijeli pobijedili Osijek, nakon izvođenja kaznenih udaraca rezultat je bio 6:5 za Hajduk.

Do pobjedničkog trofeja stigli su i mlađi početnici II (U-8). Nakon stopostotnog učinka u skupini A, igrači trenera Josipa Vardića u osmini finala su eliminirali Jadran KS (3:0), potom DU Talent (4:0), a plasman u finale ostvarili su pobjedom protiv Osijeka (3:1). U drugom polufinalu Međugorje je pobijedilo Dinamo rezultatom 5:1, da bi u finalnom susretu Hajduk slavio s uvjerljivih 4:1 i ponio pobjednički pehar.

Hajdukovi mlađi pioniri U-13 osvojili su turnir Umag Trophy 2024. Igrači trenera Ante Puljiza prošli su skupinu bez većih poteškoća, a potom u osmini finala boljim izvođenjem kaznenih udaraca eliminirali Maribor. U četvrtfinalu je Hajduk bio bolji od austrijskog Grazera (1:0), a plasman u finale osiguran je pobjedom nad talijanskom momčadi Alto Academy s 2:0. U finalu su Bijeli pobijedili mađarski Gyor s 1:0.

Pioniri II (U-14) iako neporaženi, isti turnir završili su razigravanjem od 5. do 8. mjesta. Bijeli su otvorili turnir ostvarivši šest pobjeda i jedan remi u skupini. U četvrtfinalu je momčad trenera Marina Nerlovića eliminirana od Slaven Belupa, čiji igrači su bili uspješniji u izvođenju kaznenih udaraca.